Alışveriş ile ilgili bilmem gerekenler neler?
degirmencininelkitabi.com'dan kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapabilirsiniz. degirmencininelkitabi.com, sipariş edilen ürünlerin tamamının temininden sorumlu değildir. Herhangi bir sebepten dolayı gönderilemeyen ürünlerin fiyatları, toplam hesaptan düşülür. Havale ile ödeme yapılması halinde bulunamayan kitapların ücretleri yine banka havalesi yoluyla alıcıya iade edilir.

Kredi kartı bilgilerim güvende mi?
degirmencininelkitabi.com kredi kartı bilgilerinizi Garanti Bankası tarafından kurulmuş olan güvenli SSL 128 sistemi ile doğrudan bankaya yönlendirir. Bu bilgileri kesinlikle saklamaz. Kredi kartı bilgilerinizi siteye girdiğiniz zaman, bu bilgileri aslında degirmencininelkitabi.com’a değil, Garanti Bankası'na göndermiş olursunuz. Bu bilgiler Parantez Yayınları’nın eline geçmez ve bir risk ortaya oluşturmaz.

Faturalarım hangi adrese gönderilecek?
Faturanızın, siparişinizin teslim edileceği adrese değil de, bir başka adrese göndermesini istiyorsanız, online satış bölümündeki formdaki adres bilgileri bölümünde bunu kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

Sipariş nasıl verilir?
1. degirmencininelkitabi.com’daki “Online Sipariş” veya “Ana Sayfa”daki “Hızlı Sipariş” seçeneğine basarak devam edin.
2. degirmencininelkitabi.com sizi kaç adet kitap istediğinizi soran bir sayfaya yönlendirecek ve ödenecek miktarı gösterecektir. Gerekli bilgileri girdikten sonra onay aşamasına ulaşacaksınız.
3. Onayla aşamasında, kullanıcı bilgilerinde kayıtlı olan adres ve fatura bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz. Değişiklik yapmak istiyorsanız üzerinde değişikler yapabilirsiniz.
4. Havale veya Kredi Kartı ile ödemeyi seçerek alışverişinizi sonlandırabilirsiniz. Siparişiniz, tüm bu bilgiler ve ödemeniz hesabımıza geçtiğinde kargo ile adresinize gönderilecektir.

Ödeme nasıl yapılıyor?
Sitemizde Kredi Kartı veya Banka Havalesi yoluyla ödeme kabul edilmektedir.
1. Kredi Kartı: Kart bilgileriniz doğrudan Garanti Bankası'na iletilir ve toplam tutar degirmencininelkitabi.com' un hesabına olarak aktarılır. Siparişin tamamlanmaması halinde (vazgeçilmesi, kitabın elimizde bulunmaması vs.) paranız en kısa sürede hesabınıza geri aktarılır.
2. Banka Havalesi: Havaleyi “online sipariş” bölümünde belirtilen banka hesaplarından birine göndermeniz gerekmektedir. Yapılan havalenin açıklama kısmında, degirmencininelkitabi.com sitesine kayıtlı ad, soyad ve sipariş no'sunu girilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde siparişler gecikebilir veya iptal edilip paranız iade edilebilir. Lütfen banka havalesi yaparken bilgilerinizi doğru girmiş olduğunuzdan emin olun.

Siparişim elime ne zaman ulaşır?
Kitaplarınız özel kargo şirketleri ile adrese teslim olarak gönderilir. Kargo şirketlerinin ulaşamadığı yerlere ise postalama PTT ile gerçekleştirilir. Özel kargo ile yapılan gönderilerde ortalama teslim süresi 1-4 gündür. Herhangi bir gecikme durumunda info@degirmencininelkitabi.com’a e-posta atarak veya 0212 347 31 64 numaralı telefonu arayarak siparişinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

Gizlilik ilkeleriniz neler?
degirmencininelkitabi.com üzerinden sipariş veren tüm kişi ve kurumların verdiği bilgiler, sadece degirmencininelkitabi.com ile alıcı arasındaki birebir iletişimde kullanılır. Ad, soyad, e-posta adresi gibi bilgiler üçüncü şahıslara verilmez.

Güvenlik?
Sipariş işlemleri sırasında 128 Bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Siparişlerinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı yazmayınız. degirmencininelkitabi.com sizden hiçbir şekilde kredi kartı numaranızı talep etmez. E-postalarda yer alan bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından görülme olasılığı bulunmaktadır. degirmencininelkitabi.com, e-postalarda aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.

Ürünümü iade etmek istiyorum?
degirmencininelkitabi.com iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz. Satılan malın iadesi için satılan ürünün hatalı olması veya taşıma sırasında paketin zarar görmesi gerekmektedir.
Teslimatçı firmadan kaynaklanan sorunlarda: Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır. Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. Ancak paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini yerine getirmiş olduğu kabul edilmiş sayılır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda degirmencininelkitabi.com’a bildirilmelidir. degirmencininelkitabi.com en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.
Ürünlerle ilgili sorunlarda: Teslimat sırasında fark edilmesi mümkün olmayan sorunlar bu kapsama girer. Bu konudaki talebinizin kabulü için:
a) İade edeceğiniz ürünle ilgili faturanız ürün(ler)le birlikte gönderilmelidir.
b) İade işlemi teslim tarihini takip eden iki iş günü içinde başlatılmış olmalıdır.
c) İade edilen ürünler teslimatta kullanılan firma ile geri gönderilmelidir.
d) Ödemeli gönderilen herhangi bir paket degirmencininelkitabi.com tarafından kabul edilmez.
degirmencininelkitabi.com iade gerekçesini değerlendirecek ve yukarıda sıralanan koşullara uygun olması durumunda sorunlu ürünleri yenileriyle değiştirecektir. Böyle bir durumda iade ve yeniden gönderme aşamalarının tüm masraflarını degirmencininelkitabi.com üstlenir. Ürünün iadesinin yukarıdaki koşullara uygun bulunmaması durumunda ise iade talebi sürecindeki tüm masraflar bizzat müşteri tarafından karşılanır.